Yaralı yavrusuna yardım etsin diye bir Sincap kadının yolunu kesti

ABD'de bir kadın, sincabın patikada kendisine yaklaşarak paçasını çekiştirdiğini ve yaralı yavrusuna yardım etmesini sağladığını ileri sürdü.

Yaralı yavrusuna yardım etsin diye bir Sincap kadının yolunu kesti

 

Pulaski polis sözcüsüne göre, Virginia eyaletinde yaşayan Tia Powell 20 Eylül'de polisi aradı.Powell, sincabın Kiwanis Park yakınında yolunu kestiğini ve kendisini bacağı yaralanmış yavrusuna götürdüğünü açıkladı.Daha sonra yakınlarda bir kedi olduğunu ve hayvanlara saldırabileceğini fark eden Powell, yardım için polisi ve bir arkadaşını aradı.

Pulaski polisi Powell'ı takdir ederek ona “sincaplara fısıldayan kadın” unvanını verdi.Sözcü, Powell'ın aramasına yanıt veren polis memurlarının sincapları iki kadınla birlikte otururken bulduğunu söyledi.Kadınlar ve memurlar daha sonra sincapların içinde yaşadığını düşündükleri ağaca dönmesine yardım etti.

Pulaski Polis Karakolu sözcüsü “Tia (namıdiğer sincaplara fısıldayan kadın) ve Jasmine’e kocaman alkış! Tia, bir şeylerin yanlış gittiğine dair içgüdülerine güvenmeseydi, bunun çok farklı bir sonu olabilirdi!” dedi.Virginia'da eyalet çapında neslinin tehlikede olduğu düşünülen üç alt tür de dahil olmak üzere 6 sincap türü bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX